ADVERTISING
LAJMET E DITĖS
Kryetari Ahmeti mori pjesė nė iftarin e shtruar nga dega Ēair

Pėrcaktimi i datės sė zgjedhjeve pa u siguruar qė kushtet, sa do iracionale qofshin, janė pėrmbushur, na rikthen nė rrethin vicioz tė dilemave rreth mbajt.. 27.06.2016 | R.B.

ADVERTISING
Apel pėr ndihmė! 27.06.2016 | F.D.
ADVERTISING
VIDEO

26.06.2016

“Click Plus...”: Analistėt: Ushtria nuk ėshtė pronė private e Ivanovit

26.06.2016

I rikthehet buzėqeshja familjes Bilalli, pėr 48 orė, tubohen gjysma tė hollave pėr banesė

25.06.2016

“E diela me ne...”: SHKURT E SHQIP - BESNIK FETAHU

21.06.2016

"BFI...": ETIKA FETARE MUSTAFA DAUTI BAMIRESIA
Lajme nga Kosova
Nesėr inaugurohet autostrada energjetike Kosovė- Shqipėri

Vlera e pėrgjithshme e financimit ėshtė 75.5 milionė euro, 33.5 milion euro tė financuara nga Kosova, ndėrsa 42 milionė euro tė tjera nga Shqipėria. 27.06.2016 | R.B.

Thaēi lobon nė Panama 27.06.2016 | R.B.
ADVERTISING
Lajme nga Shqiperia
Aksident nė Cėrrik-Gramsh, pėrplasen dy mjete, plagoset njė i mitur

Njė aksident me pasojė plagosjen e njė tė mituri ka ndodhur sot nė mbrėmje nė aksin rrugor Cėrrik-Gramsh. 27.06.2016 | R.B.

ADVERTISING
Bota
Vetėm dy orė pasi i propozoi martesė, e rreh brutalisht tė dashurėn dhe e lė pėr tė vdekur

Nė GLoucestershire tė Anglisė, njė burrė e ka rrah tė dashurėn e tij dhe e ka lėnė si tė vdekur – vetėm dy orė pasi i propozoi pėr martesė. 27.06.2016 | R.B.

ADVERTISING
Ekonomi
Dauti Komerc – Kompania shqiptare qė "ushqen“ 850 familje

Kompania "Dauti Komerc“ nė 26 vitet e kaluara, falė angazhimit tė pandėrprerė, qasjes profesionale, kėmbėngulėsisė dhe respektit pėr konsumatorin, ėshtė shndėrruar jo vetėm nė njė nga kompanitė mė tė suksesshme shqiptare nė Maqedoni, por radhitet edhe ndėr bizneset mė tė dalluara nė pėrgjithėsi nė shtet qė shtrin aktivitetin e saj nė Kosovė, Shqipėri dhe Mal tė Zi. 25.06.2016 | R.Zh

ADVERTISING
Opinion
ADVERTISING
Kronika e zezë
Paraburgim pėr personin qė tentoi tė shkelė familjen tre anėtarshe

Me propozim tė prokurorit publik tė Prokurorisė themelore - Kumanovė, gjykatėsi i procedurės paraprake nga Gjykata themelore – Kumanovė, caktoi masėn e paraburgimit nė kohėzgjatje prej 30 ditė pėr njė person kundėr tė cilit ėshtė sjellė urdhėr pėr zbatim tė procedurės hetuese pėr shkak tė ekzistimit tė bazės sė dyshuar se ka kryer vepėr penale “Vrasje nė tentim”. 27.06.2016 | S.Zh.

ADVERTISING
Showbiz
Kush i ‘hipnotizoi’ Vėllezėrit Alimusaj?

Vėllezėrit Alimusaj janė aktiv me muzikėn qė nga viti 2006 ku deri mė tani kanė 3 albume e 6 videoklipe. Ata gjithashtu janė aktiv edhe me ahengje familjare pasi qė kėndojnė gjitha zhanret muzikore qė nga folklori e deri tek roku. 27.06.2016 | R.B.

Zhveshja nė filma e huton 27.06.2016 | S.Zh.
ADVERTISING
Sport
Mustafi transferohet nė Serie A?

Skuadra e Napolit ka shfaqur interesim qė ta transferoj mbrojtėsin e Valencisė, Shkodran Mustafin 27.06.2016 | Xh.I.

ADVERTISING
Kulturë
Besiana Mehmedi dhe Shkodran Tolaj ēifti i parė shqiptar nė recital nė MC Gallery nė New York

Ēifti Mehmedi – Tolaj, mbrėmė nė New York, do tė ngjiteshin nė njė skenė, muzikore ku janė ngjitur mė parė edhe disa yje tė mėdha tė botės sė muzikės. Dhe, pikėrisht nė atė skenė ku pėrpos performancave muzikore tė huaja, ata do tė prezantonin edhe muzikėn e kristaltė shqipe. 27.06.2016 | R.Zh

ADVERTISING
Kuriozitete
ADVERTISING
Medicina

ADVERTISING
Auto
ADVERTISING
Teknologji
Video thirrjet nė BBM tė disponueshme globalisht

BlackBerry njoftoi se thirrjet me video nė aplikacionin e komunikimit BlackBerry Messenger(BBM) tė cilat ishin tė disponueshme pėr pėrdoruesit nė SHBA dhe Kanada tani ofrohen globalisht. 27.06.2016 | S.Zh.

Lajmet e sotme (0) »